Stimaţi Credincioşi ,

Vă invităm să participaţi la Picnicul organizat de Biserica noastră,  Sambata 29 Iunie  cu ocazia Sarbatorii Sfintilor Apostoli Petru si Pavel.

Picnicul va avea loc in curtea Bisericii Ortodoxe Sârbe Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel din Oakville şi va începe cu Sfânta Liturghie la ora 9:00am.

Dintre atracţiile Picnicului  menţionăm:

- Mancare romaneasca ( mititei, friptura de pui la gratar, crenvusti, salate, cartofi la tava)

- Bar cu băuturi alcoolice şi răcoritoare (contra cost)

- Dulciuri

- Muzica si surprize pentru copii

În plus, curtea bisericii sârbe este foarte spatioasa, permiţând copiilor să alerge, să se joace nestingheriţi şi în siguranţă.

INTRAREA ESTE GRATUITA.  SE ACCEPTA DONATII PENTRU BISERICA.

Pentru informaţii suplimentare sau  daca doriti sa faceti donatii in-kind pentru meniul Picnic-ului va rugam sa contactati  pe  D-na Carmen Anghelidis, Presedinta Comitetului de Organizare la telefon  905 916 2066

Vă rugăm să transmiteţi această invitaţie tuturor prietenilor şi cunoştinţelor dumneavoastră din Oakville şi împrejurimi (indiferent de locaţie şi biserica de care aparţin).

Vă aşteptăm cu mult drag.

Domnul Dumnezeu să vă binecuvânteze.

Părintele Eugen Revencu