Invitatie la Hram

Iubiti enoriasi,

Cu mare bucurie in suflet va invitam sa participati alaturi de noi la Serbarea Hramului Bisericii Sfintii Marturisitori din Transilvania la data de 19 Octombrie 2013 incepand cu orele 10:00.

Un sobor de preoti in frunte cu PS Irineu Duvlea, Episcop Vicar al Episcopiei Ortodoxe Romane din America si Canada, va sluji Sfanta Liturghie Arhiereasca urmata de slujba de Parastas pentru pomenirea mortilor. Dupa aceea ne vom aseza impreuna sa gustam din bucatele asezate la masa Hramului nostru.

Va multumim si va asteptam cu multa dragoste sa participati la Hram impreuna cu familiile si cunoscutii Dvs.

Parintele Eugen Revencu - Preot Paroh

Tel.: 416-907-2555