Evenimentele Bisericii

04 Mai, 22:00 - Slujba Invierii Domnului
05 Mai, 10:00 - Duminica Invierii Domnului

2010

Va invitam sa vizitati si pagina de evenimente ale Scolii Duminicale pentru mai multe imagini si detalii despre serbari si activitati organizate pentru copii.

20 octombrie 2012

Misiunea Ortodoxă din Oakville "Sfinţii Mărturisitori din Transilvania" invită pe toţi credincioşii din oraş şi din împrejurimi la Hramul misiunii noastre. Hramul va avea loc sâmbată 20 octombrie la ora 9:00 am. Sărbătoarea va începe cu Sfânta Liturghie, după care vă invităm la masa festivă organizată în cinstea acestui eveniment. Hramul se va ţine în Banquet Hall-ul Bisericii Ortodoxe Sârbe Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel din Oakville.

Pentru informaţii suplimentare sau dacă doriţi să ajutaţi la buna desfăşurare a Hramului puteţi contacta membrii Consiliului la info@bisericaromanaoakville.org . Vă rugăm să transmiteţi această invitaţie prietenilor şi cunoştinţelor dumneavoastră din Oakville şi din împrejurimi (indiferent de locaţie şi biserica de care aparţin).

Vă aşteptăm cu drag.
Domnul Dumnezeu să vă binecuvânteze.

Apasati pe oricare din imaginile de mai jos pentru a vedea intregul album de fotografii la marimea lui reala.

Picnicul Bisericii
8 septembrie 2012

9 iunie 2012

22 octombrie 2011

Misiunea Ortodoxă din Oakville "Sfinţii Mărturisitori din Transilvania" a lansat invitatia la Hramul Bisericii, tuturor credincioşilor din oraş şi din împrejurimi pe data de 22 octombrie incepand cu ora 10 am.

Sărbătoarea a inceput cu Sfânta Liturghie săvârşită în prezența Preaînaltului Episcop Irineu însoțit de un sobor de preoți şi a continuat cu slujba de hirotonisire a unui nou preot din Montreal. După aceasta, toata lumea a fost poftita la masa festivă organizată în cinstea acestui eveniment, care s-a tinut în Banquet Hall-ul Bisericii Ortodoxe Sârbe "Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel" din Oakville.

Cu aceasta ocazie, Preaînaltul Episcop Irineu a binecuvantat si Scoala Duminicala din cadrul bisericii, ce tocmai a primit spre utilizare o noua incapere.

Multumim tuturor celor ce ne-au onorat cu prezenta si in mod deosebit Comitetului Doamnelor ce au pregatit bucate alese si le-au prezentat intr-un mod original si deosebit.

Apasati pe oricare din imaginile de mai jos pentru a vedea intreagul album de fotografii la marimea lui reala.

14 mai 2011

Slujba de Craciun