inapoi la lista newsletter-elor »

Invitatie la Serbarea de Craciun
4 decembrie

Initatie la serbarea de craciun 2011 - Biserica Romana Oakville Duminica, 18 decembrie 2011, ora 10:00 am, copiii Scolii Duminicale vor pune anul acesta in scena, pentru toti cei ce vor sa-i vada, Nasterea Domnului, colinde si poezii de Craciun si va asteapta costumati si plini de entuziasm sa va cante si incante.

Mos Craciun a fost si el invitat la serbare si speram sa ajunga, ca de obicei cu sacul plin, caci copiii il asteapta cu nerabdare. Ultima zi in care Mos Craciun va trece pe la pangarul bisericii sa ia lista copiilor ce vor fi in sala in ziua serbarii, pentru a le pregati cadouri, va fi duminica, 11 decembrie 2011. De aceea ii rugam pe toti parintii ce vor veni, sa nu uite sa-si inscrie copilul/copiii pe lista pina atunci.

Ca toate celelalte evenimente organizate pina acum de Scoala Duminicala, intrarea este gratuita si oricine este binevenit , sala Bisericii Sarbe Petru si Pavel fiind foarte incapatoare.

inapoi la lista newsletter-elor »